Sosyal Medya Yönetimini

Sosyal Medya Yönetimini

Sosyal Medya Yönetimini Uzmanına Bırakın

 

Yeni nesil sosyal medya hesapları için oluşturulan özel kurslar kimi zaman yetersiz kalır. Çünkü sosyal medya hesaplarına her gün yeni bir özellik eklenir. Bu özellikleri takip etmek ve uygulamaya koymak özel bir ilgi ve yetenek gerektirir. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda ortaya çıkan sosyal medya uzmanlığı yeni bir meslek olarak meslek grupları arasındaki yerini alır. sponsorlu reklam çıkmak isteyen kişi ve kuruluşlar takipcisepeti.com gibi siteler üzerinden hesaplarını uzmanlara devredebilir.

 

 Instagram Üzerinden Reklam Çıkmak

 

 Instagram üzerinden reklam çıkmak için bağlı bir Facebook hesabınızın olması gerekir. Daha sonra dilerseniz aynı reklamı iki farklı mecrada çıkabilirsiniz. İsterseniz de Facebook'u sadece bir işletme hesabı olarak tutarak tüm reklamları Instagram ve Instagram hikayeleri üzerinden verebilirsiniz.

 

 instagram reklamı çıkmak için işletme hesabınızda tanımlı bir kredi kartının bulunması gereklidir. Daha sonra sponsorlu çıkacağınız gönderinin reklam ilkelerine uygunluğunu denetlemelisiniz. Telif hakkına tabi olan veya Instagram'ın diğer reklam ilkelerine uygun olmayan reklamların yayınlanması mümkün değildir.

 

 Dönüşümlerin Takibi Nasıl Olur?

 

 Instagram üzerinden reklam vermek için gönderiyi düzenlediniz ve herhangi bir problemle karşı karşıya kalmadınız diyelim. Reklamın nerede yayınlanacağı konusunda filtrelendirme yapmanız gereklidir. Söz konusu instagram reklam cıkmak için kullandığınız filtreler bütçenizin optimize edilmesini sağlar. Reklamın kadınlar tarafından mı yoksa erkekler tarafından mı görüntüleneceği, reklamın kaç gün yayınlanacağı, reklam bütçesi ve hangi lokasyondan geçenlerin göreceği gibi pek çok filtrelendirme yöntemi vardır.

 

 Reklam çıktıktan sonra değerlendirme sürecine girer. Onaylanması durumunda size bildirim gelir. Bildirim gelmese dahi sayfanın tanıtımlar bölümünden reklamlarınızı takip edebilirsiniz. Instagram üzerinden reklam vermek için Instagram sayfanızın bir işletme hesabına dönüştürülmesi gerekir. Tüm bu işlemler kurumsal reklam cıkmak isteyen markalar için profesyoneller tarafından takip edilir.

 

 Reklam Çıkmanın Avantajları

 

 Sosyal medya hesapları üzerinden reklam çıkmak geleneksel mecralara oranla çok daha ucuzdur. Bütçesi ne olursa olsun herkes reklam çıkabilir. Reklam çıkmak için minimum 1.5 liranızın olması yeterlidir. Reklamın bütçesi arttığında hedeflenen kişi sayısı da artacaktır. İnsanlar reklamınızı gördüğünde profilinize girebilir veya yönlendirmek istediğiniz başka bir sayfa varsa bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

 

 Instagram reklamları sayesinde bir inşaat firması için form toplamanız bile mümkündür. Sponsorlu gönderinizi evin özellikleri temalı olduğunda konuyla ilgilenen insanların iletişim bilgilerini bırakabileceği bir form sistemi dahi vardır. Bu özellikler sayesinde Instagram'da minimum maliyetle maksimum fayda sağlayabilirsiniz. Instagram reklamları sayesinde marka bilinirliğinizi artırabilir, organik olarak yeni takipçiler de kazanabilirsiniz.