İnstagram Tasarım Yeniliği Yapıyor

İnstagram Tasarım Yeniliği Yapıyor

2016 ‘da Gelen ınstagram Yenilikleri

içinde bulunduğumuz yıl ınstagram yenilikleri açısından oldukça hareketliydi. Gerek yapılan değişiklikler, gerekse de uygulamaya eklenen yeni özellikler ınstagram ‘ın çehresini bir hayli değiştirdi. ınstagram geçtiğimiz haftalarda toplam kullanıcı sayısının 500 milyonu aştığını duyurmuştu. Platformun kullanıcı sayısının giderek büyümesinde, uygulamaya katılan yeni özelliklerin payı şüphesiz yoğun şekilde büyük. şimdi, arasında bulunduğumuz 2016 yılında instagram ‘a eklenmiş olan yeni nitelikleri kısaca hatırlayalım…

çoklu Hesap ayrıcalığı: ınstagram kullanıcıları nedeni ile beğeniyle karşılanan çoklu hesap niteliği, bir kullanıcının, aynı aygıt üstünde 5 farklı hesabı yönetmesine imkan tanıyordu. ınstagram kullanıcılarının uygulamaya ekledikleri farklı profiller arasında kolayca geçiş yapabilmelerini verici bu özellik yakın geçmişte instagram ‘a eklenmiş olan en önemli özellikler arasında sayılabilir.
Video izlenme Sayacı: ınstagram, içinde bulunduğumuz 2016 yılında video içeriklere dair çok sayıda yeniliğe imza attı. Yayına girdiği ilk senelerden itibaren bir “fotoğraf paylaşım platformu” şekilde anılan ınstagram, son dönemlerde video içeriklere verdiği ciddiyet ve bu alanda yaptığı yeniliklerle “fotoğraf ve video paylaşım platformu” halinde anılır oldu. Video izlenme sayacı da bu yıl video konusunda yapılan ilk yenilik olmuştu. ınstagram, uygulama arasında paylaşılan videoların sol alt köşesine birer izlenme sayacı yerleştirdi.
ınstagram Web Arayüze Bildirimler Sekmesi: özensiz ve kullanışsız olmasıyla instagram kullanıcıları sebebi ile sık çok eleştirilen instagram web arayüzünde sonunda elle tutulur bir yeniliğe imza atıldı. ınstagram web arayüzüne dahil olan “bildirimler sekmesi” sayesinde instagram kullanıcıları takip, zevk ve yorum bildirimlerini web üzerinden de görüntüleyebilir oldu. ınstagram web sitesi hala pek kullanım kolaylıklı sayılmasa da bu yenilik kullanıcılardan müspet not aldı.
Video Süresi: Bilindiği gibi yakın zaman öncesine kadar instagram videoları süresi 15 saniyeyi aşamıyordu. Yukarıda da bahsettiğimiz bu gibi instagram ‘ın video içerikleri öne çıkarma çabasının bir ayağı olarak uygulama içerisinde izin verilen en fazla video süresi 60 saniyeye uzatıldı. Bu yenilik instagram kullanım alışkanlıklarını mühim ölçüde değiştirdi.
Video Birleştirme: ınstagram; kullanıcılarına, kamera rulosunda yer piyasa klipleri birleştirerek video oluşturma imkanı tanıyan bir güncelleme sundu. ınstagram kullanıcıları daha evvela bu işlemi yardımcı uygulamalar yardımı ile gerçekleştirebiliyordu, fakat bu güncellemeyle instagram dışında hiç bir eklenti yahut uygulamaya gereksinim duymadan bu özellikten yararlanabilir oldular.
zaman Tünelinde Değişiklik: ınstagram süre tüneli bilindiği bunun gibi uygulamanın ilk gününden itibaren kronolojik bir yapıya sahipti. Yani, zaman tünelinde aşağı inildikçe daha eski paylaşımlara ulaşılıyordu. ınstagram, zaman tünelinde Facebook ‘takine benzer bir değişikliğe gideceğini açıkladı. Bu hal ınstagram kullanıcılarının pek de hoşuna gitmedi. Gelen tepkiler üzerine instagram arka adım attığını duyursa da bir zaman sonra zaman tüneli konusundaki yeniliği aktif etti. ınstagram zaman tüneli  bundan sonra kronoloji ve etkileşimin bir karışımıyla şekil almaktadır. Yani süre tünelinde hangi fotoğrafın nerede görüneceği hem ne süre paylaşıldığına hem de ne kadar beğeni ve yorum aldığına bağlı.
insana özel Bildirim niteliği: Stalker ‘lara müjde olarak nitelenen bu özellik sayesinde instagram kullanıcıları seçtikleri profillerin yaptığı paylaşımlardan bildirim yoluyla anında haberdar olmaya başladılar.
Yeni Tasarım 

# instagram takipçi hilesi , instagram beğeni hilesi

  Sosyal Ağ

2018-02-06 13:05:18

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

https://takipcipanelim.com  Web Sitesi Güncellendi

https://takipcipanelim.com Web Sitesi Güncellendi

Sizler için, yenileniyoruz gelişiyoruz, Yenilenen Tasarımızla marka yüzümüzle birleştiriyoruz. Sizler için Güncellenen sitemiz için siz müşterilerimize Daha güvenli , hızlı hizmet

İnstagram da Fenomen Olmaya Hazır Mısın

İnstagram da Fenomen Olmaya Hazır Mısın

instagram’da Nasıl Fenomen Olabilirim Sosyal medyada bundan böyle herkezin en az bir tane hesabı bulunur. Akıllı telefon ve tabletler yayınlaştıkça bu tarz sosyal medyalara ulaşım kolaylığı

instagram Kalıcı Takipçi Sayınızı Arttırın

instagram Kalıcı Takipçi Sayınızı Arttırın

insanların beğenili, eğlenceli ve kaliteli zaman geçirebilmelerini sağlayabilmek için birçok uygulamanın ortaya çıktığı son dönemlerde sanal dünyanın uygulamalarından bir tanesi olan instagram

-->