ınstagram ‘ın son güncellemesi ile beraber şifresini unutanlar için çözümler de geldi. eğer ınstagram hesabınızın şifresini unuttuysanız, https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ buradan ınstagram kullanıcı adınız yada E-Posta adresiniz ile kolayca şifrenizi sıfırlamanız mümkün, eskiden şifre sıfırlama mailleri gelmiyordu ama artık bu sorun çözülmüş halde.

E-Posta adresime erişimim bulunmamakta ?

şifrenizi unuttuysanız ve E-Posta adresinize erişiminiz bulunmamaktadır ise, https://www.facebook.com/help/instagram/358911864194456 burada da belirtildiği benzeri ınstagram sizin için bir çözüm sunmuyor lakin, https://help.instagram.com/ adresinden lüzumlu adımları takip ettiğinizde, şayet hesabınıza telefonunuzu tanımladıysanız hesabınızı geri alabilmeniz olası. Bunu şu şekilde biraz açmamız gerekirse :

E-Posta adresi olmadan hesabı geri almam Mümkün Mü ? 

Bu adımdan müspet sonuç alabilmek için her zaman hesabınıza bir telefon numarası girmiş olmanız gerekiyor. eğer telefon adresiniz mevcut ise ve mail erişiminiz bulunmaz ise, işimiz kolay. ılk adım olarak, instagram.com üstünden değil, ınstagram mobil uygulaması üzerinden şifre sıfırlama işlemi gerçekleştireceğiz. ınstagram uygulamasına girdikten sonra, şifremi unuttum tarafına basıyorsunuz, sonrasında size şifrenizi sıfırlama için hangi seçenek ile geri almak istediğini soracaktır. Burada, Telefon numarası ile şifre sıfırlama bölümünü kullanarak, telefonunuza gelen SMS yolu  ile hesabınızı tekrar geri  alabilirsiniz.

Instagram Şifremi Unuttum

instagram Şifremi Unuttum

E-Posta ve Telefon olmaksızın hesabı tekrar almak

Öncelikle, bu adımın bir garantisi olmadığını bilmenizi isteriz. E-Posta adresiniz ve Telefonunuz yok ise şuanki şartlarda hesabınızı geri alma şansınız baya yüksektir.Kattiyen şu adımları uygulayacağız ve Beraber geri alacağız.

1. Basamak

evvela, bu adımın bir garantisi olmadığını bilmenizi isteriz. E-Posta adresiniz ve Telefonunuz bulunmaz ise şuanki şartlarda hesabınızı arka alma şansınız Q olacaktır. Harfiyen şu adımları uygulayacağız,

Bu mailimizden yaklaşık 48-72 saat sonra ınstagram bize bir mail gönderecek. Mailin içeriği bir kod içerecek ve bu mailde sizden, verilen kodu kağıda (A-4) görünür biçimde yazarak elinizde tutarak kendi resminizi çekmek, yani hem sizin yüzünüz hem de kağıda yazdığınız numaralar görünür şekilde çekilmiş bir resminizi sizden isteyecektirler. Bu resmi çekip, ınstagram ‘ın gönderdiği maile “REPLY” yani arka dönüş şekilde ekliyoruz ve gönderiyoruz. Bu işlemden sonra ise 1-2 gün arasında ınstagram şifrenizin sıfırlandığına dair size bir mail gönderecek ve mailin içeriğindeki linke tıklayıp, yeni şifre belirlemenizi talebinde bulunacak, yeni şifrenizi yazıp, hesabınızı artık eskisi gibi alabilirsiniz.

instagram takipçi hilesi instagram 2017 takipçi arttırma