İnstagram Reklamı Nasıl Napılır?

İnstagram Reklamı Nasıl Napılır?

ınstagram sponsorlu reklam uygulamasını uzun zaman evvela başlattı. Facebookkadar talep gören ınstagram reklam ağı bu sayede arayüzünde, kullanıcıların ve firmaların yüzünü güldüren değişikliklere gitti. Bildiğiniz üzere önceden ınstagram üstünden link verilmediği benzeri, tıklanabilir sadece fotoğraflar bulunuyordu. şimdi ise reklam verdiğinizde ınstagram resminize tıklandığı bu gibi web sitesine yönlendiriliyorsunuz. özellikle e-ticaret firmaları için ınstagramreklamları bulunmamakta bir hazine olacak.

# instagram takipçi hilesi

instagram reklamı nasıl yapılıyor?
Reklam verebilmek için firma ve ya markanızın aynı sürede bir Facebookhesabı olmalı. Hesabı açma işlemini yapıldıysa ”Ayarlar” sekmesine tıklayarak ”ınstagram Reklamları” sekmesine gelmeniz gerekiyor. Bu kısımda Facebook sizden reklam vermek arzuladığınız sayfayı bağlamanızı isteyecek. Bağlama işlemini bitirdikten sonra Facebook hesabınıza giriş yapın. ”Uyarılar” kısmını okumayı da ihmal etmeyin!

Daha sonra ‘Reklam Oluştur’ sekmesine tıklayarak reklam setine yönlendirileceksiniz. Bu kısımda reklam verirken hangi işlemi yapmak istediğinizi soracak. ınstagram reklam seçenekleri aşağıda olduğu benzeri sıralanmıştır.


Burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey hedef kitlenize müsait kategoriyi seçmektir.
Peki reklam onaylanmazsa!
eğer reklamınızı göremiyorsanız sebepleri reklam kurallarına uymadığınız olabilir. Kurallara göre yapılmayan reklamlar onaylanmaz ve hedef kitlenizeulaşmaz.

Etkili reklam nasıl yapılmaktadır?
ınstagram‘da reklam verirken unutmamanız gereken en ciddi şey doğru hashtag’lar kullanması. Anahtar kelimeleriniz ne kadar nokta atış olursa reklamınızda hedef kitlenize o kadar hızlı ve doğrudan ulaşacaktır. 20 saniyedenuzun olmayan ve mesajınızı en sade haliyle ileten video reklamlar hedef kitlenizi sıkmadan, izlenebilir nitelikte olmalı. Ve unutmadan Facebook ile çapraz yapılan doğru reklam kampanyaları size en iyi sonucu verecektir.

2018-02-06 13:05:18

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

İnstagram Beğeni Hilesi

İnstagram Beğeni Hilesi

instagram beğeni Hilesi instagram beğeni Arttırma iNSTAGRAM beğeni ARTTıRMA  Beğenilme duygusu, insanoğlu arasında yer piyasa, nebati bir içgüdüdür diyebiliriz. Bu özelliğimizi her zaman

İnstagram’da popüler olmanın yolları

İnstagram’da popüler olmanın yolları

instagram’da popüler olmanın yolları Herkes ınstagram’da popüler olmak ister… Bazı fikirleri bu yazıda sizlerle paylaştık.. Siz de bu metodlar ile instagramda daha popüler olabilirsiniz…

İnstagram Nasıl Fenomen Olabilirim

İnstagram Nasıl Fenomen Olabilirim

Sosyal Medyada Fenomen Olmanın Tam Zamanı instagram en iyi aktif olarak uygulanan ve popüler duruma gelen sosyal işlemlerden biridir. Uygulama içinde fotoğraf, video ve öykü paylaşılmaktadır.

-->