İnstagram’da popüler olmanın yolları

İnstagram’da popüler olmanın yolları

instagram’da popüler olmanın yolları


Herkes ınstagram’da popüler olmak ister… Bazı fikirleri bu yazıda sizlerle paylaştık.. Siz de bu metodlar ile instagramda daha popüler olabilirsiniz… aslında aşırı zor değil, şayet gerçekten isteniyorsa biraz uğraşmayla bu meslek yapılabilir! naturel bu işin kısa metodları da mevcut… mesela instagram takipçi arttırabilirsiniz ki bunu bizim sitemizde de sizlere bedava şekilde sunmaktayız. Sunduğumuz o sistem ile birlikte instagram da takipçilerinizi arttırabilir, arzuladığınız fotoğraflara beğeni gönderebilirsiniz…

Biz gelelim ınstagram’da popüler olmanın yollarına…

Her şey 9 ay önce başlandı. 9 ay önceye kadar ınstagram’da her fotoğrafı paylaşan birisiydim. Benim için başka ağlardan çokça farkı yoktu. Gözüme güzel gözüken her kareyi ınstagram’da da paylaşıyordum. Twitter’a fotoğraf paylaşma konsepti geldikten sonra instagram biraz daha hususi hale geldi. Oraya fotoğraf yüklerken daha seçici olmaya başladım. evvela gerçekten o ağa emek veren fotoğraf severleri keşfettim. Takibe aldım. Sonra nasıl paylaşım yaptıklarına baktım. 500’e yakın takipçim ile 2 senedir yer aldığım ağda 450.000 takipçisi olan kişiler ile de bir hafta sonu kaderin bir garip cilvesi ile tanışınca, aklımdaki yanıt alamadığım tüm soruları da kendilerine sordum. Beni kırmadılar, hatta sormadan onlar anlattılar. Civilking ve Audiosoup sağolsunlar fotoğrafta harikalar yaratıyorlar. mutlaka hesaplarına göz atmalısınız.

Kendileri ile tanıştıktan sonra ben de bu ağa biraz özen gösterdim. Hileli yollara başvurmadan, elimden gelen bütün zamanı harcayarak takipçi sayımı son 8-9 ayda oldukça yükselttim. Hedefim 6 ay arasında 4 kat yükseltmekti. Hedefime ulaştıktan sonra bende araştırdıklarım ve öğrendiklerimle ınstagram severler için aşağıdaki bunun gibi bir çalışma hazırladım.

şayet fotoğraflarınıza güveniyorsanız kendinizi daha çok insana tanıtmak için neler yapabileceğiniz dair bir yol haritası olabilmekte. Faydalı olması dileğiyle…

Başta ınstagram olmak üzere aslında tüm sosyal ağlarda uygulayabileceğiniz “Takipçilerinizi arttırmanın yolları”

öncelikle emek vermelisiniz. Emek vermeden yemek olmuyor her işte bulunduğu benzeri. Emek vermek demekten kastım bu ağda hatrı sayılır süre geçirmeniz gerekiyor. örneğin iki saatte bir, bir fotoğraf paylaşmalısınız. yada dört saatte bir. Takipçilerinizin aktif bulunduğu saatleri tetkik ederek onların aktif oldukları senelerde paylaşım yapabilirsiniz. Hangi ülkeden hangi milletten takipçilerin fotoğraflarınıza hangi saatlerde baktığını tespit edebilirseniz ınstagram’da o saatlerde paylaşım yapabilirsiniz. Hatta akıllı telefonlarınıza dünya saatlerini gösteren bir uygulama dakurabilirsiniz. bazen uygulamalara ınstagram hesabınızdan erişim yetkisi vererek hesabınızın istatistiklerini görmeniz olası.

Daha çok fazla takipçiye ulaşmak için fotoğraflarınızı etiketlemek epey bir faydalı. Fotoğraflarınıza etiketler eklediğiniz süre bu etiketler ile arama yapan kişilerin fotoğraflarınızı görmesini sağlayabilirsiniz. Etiketler eklerken ise 30 adetten fazla etiketi bir seferde ekleyemiyorsunuz. Bu sebepten fotoğrafınızı anlatacağını düşündüğünüz etiketler hangileri ise onları otuz adeti geçemeyecek şekilde fotoğrafınızın altına ekleyebilirsiniz. sürekli tıpkı tarzda fotoğraflar çekiyorsanız da kendinize bir etiket listesi hazırlayıp oradan copy – paste yaparak bu etiketleri ınstagram’daki fotoğraflarınızın altına ekleyebilirsiniz. Aklıma etiket gelmiyor. Bu etiketleri nereden öğreneceğim derseniz, webstagram bunun gibi web sitelerinden güncel maksimum göz atılan etiket listesini edinmek mümkün.

Paylaştığınız fotoğrafları diğerlerinin paylaştığı fotoğraflardan ayıran ne? Bunu tetkik etmelisiniz. Takipçileriniz fotoğraflarınıza baktığında o fotoğrafların sizin olduğunu anlayabilmeliler. imzanızı bu biçimde atmış olun. Bir konuda uzmanlaşmak her süre daha iyidir. En azından bir süreli istikrar sağlayacak seri fotoğraflar paylaşmaya gayret edin. Bunlar yemek, selfie, kedi köpek, sokak fotoğrafı, gün batımı fotoğrafı aklınıza ne gelirse, hepsi olabilmektedir. istikrar mühim bir konu. gerçekte düşündüğünüz zaman bu hayatın her dalında diğerlerinden sizi bir adım öne çıkartacak bir etken. mesela burada çok yalın fotoğraflar paylaşarak değişik bir tarzı karelerine taşıyan mt. Shadow Play ve gene ülkemizi de yakın sürede ziyaret eden Murad Osmann’ın karelerine göz atabilirsiniz. istikrar demişken belki de siz çektiğiniz fotoğraflarda uyguladığınız filtreler ile de kendi imzanızı atabileceksiniz. Böyle düşündüğünüz de illa ki belirgin bir konuya odaklanmak da önemliliğini kaybediyor. Bugün ev yarın kedi fotoğrafı çekmek isteyebilirsiniz. Sıkmayın canınızı.

gene dikkat etmeniz gereken bir konu. gerçekte mühim bir ahlak kuralı. Sanal dünyada da bu kuralları takip etmemiz gerekli. Sizinle iletişim kuranlara “Takipçilerinize” değer verin. Snob olmak çok aşırı hoş bir şey değil. Vakitlerini ayırarak sizin sayfanıza yorum bırakan kişiler varsa siz de en azından bir kez onların galerine göz atın. Bir tıkla ulaşırsınız. Gidin göz atın beğendiğiniz fotoğraflara yorum ve zevk bırakın. Etkileşimde kalın. zaman geçtikçe güzel arkadaşlıklara dönüşecektir.

Fotoğraflarınızın daha çok aşırı insana daha hızlı ulaşmasını istiyorsanız, başka sosyal ağlarınızdan da onları paylaşın. Hatta her file için uygun satlerde ve müsait metinlerle paylaşırsanız size geri dönüşü oldukça olumlu olacaktır. Bunun için de bazı uygulamaları kullanarak zamanlı iletiler paylaşabilirsiniz. Bu çalışmayı daha önceki yazılarımda paylaştığım ifttt ile yapmak mümkün. mesela ben şuradaki reçeteyi kullanarak her belirli etiket ile paylaştığım instagram fotoğrafımı Tumblr blogumda yayınlayabiliyorum.

alışkanlıkları takip edin. Yeni çıkan uygulamalar ile bazan süre fotoğraflarda belirgin başlı özellikler eklemek olası. Bir devre süt şişesinin ardından bir fotoğraf paylaşmak modaydı, bazen süre ise rabbit hole // tiny planet dediğimiz fotoğraf düzenlemeleri yapan uygulamaları kullanımı revaçta. O sebepten dolayı gündemi takip etmekte fayda var.

Fotoğrafı nerede çektiğiniz, nasıl çektiğiniz, ne süre çektiğiniz, nasıl işlediğiniz, hangi filtreyi kullandığınız bunun gibi çeşit çeşit sorular gelir, bu sorulara olabildiğince hızlı cevap vermekte yarar mevcut. Sorular iyidir. insanları bilgilendirmek kadar güzeli varmı?

Daha aşırı fotoğraf görün. Flickr, 500px bu gibi bir çok ağda harika fotoğraflar paylaşılıyor. öncelerinde nasıl beğeni aldığını anlamaya çalışacaksınız ister istemez fakat biraz teknik fotoğrafçılık öğrenmek de mühim. Bulabildiğiniz kaynaklara göz atmakta fayda var. Hangi fotoğraflar daha aşırı beğenilir, hangi açı ve hangi fer koşullarındaki fotoğraflar daha gözünüze hoş gözükür. Bunları kendi beğeninize göre ya da temel kurallara göre tespit edin. fakat günün sonunda moda diyerek o tür fotoğraflar çekmeyin. Hangi fotoğrafları çekmek hoşunuza gidiyorsa onları çekin. bazen renki evler fotoğraflamayı, bazan insan fotoğraflamayı, bazan siyah beyaz, bazen, deniz fotoğraflamayı sever. Neyi sevdiğinizi bulun ve o yoldan yürüyün. Henüz bulamadıysanız da yeterince gezmemişsiniz anlamına geliyor. Yakında bulursunuz kaygı etmeyin.

her zaman sevdiğiniz karelere ulaşmanızı diliyorum. 

# instagram takipçi hilesi , instagram beğeni hilesi

2018-02-06 13:05:18

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

İnstagram Takipçi Beğeni ve Yorum Hilesi

İnstagram Takipçi Beğeni ve Yorum Hilesi

İnstagram Takipçi Beğeni ve Yorum Hilesi​ Teknoloji çağı şimdilerde sosyal medya kullanıcı sayısı her geçen gün artmaktadır. En popüler sosyal medya kanallarından birisi olan instagram,

İnstagram Hikaye Ekleme

İnstagram Hikaye Ekleme

instagram öykü Ekleme instagram’ın Hikayeler ayrıcalığı giderek gelişiyor ve daha çok ciddi bir hale geliyor. şimdiye kadar sırf kısa video yada fotoğraflar paylaşılan ve üzerine ova

İnstagram Hilecim Güvenlik Kalitesini Üst Sıralara Çıkardı

İnstagram Hilecim Güvenlik Kalitesini Üst Sıralara Çıkardı

İnstagram Hilecim Güvenlik Kalitesini Yükseltti İnstagram Hilecim sizler için güvenlik kalitesini yine üst sıralara taşımaya devam ediyor ve sizler için dahada güçleniyoruz. İnstagram Hilecim

-->