2017 INSTAGRAM İÇİN NE ANLAM İFADE EDİYOR?

2017 INSTAGRAM İÇİN NE ANLAM İFADE EDİYOR?

2017 INSTAGRAM İÇİN NE ANLAM İFADE EDİYOR?
2017 INSTAGRAM İÇİN NE İFADE EDİYOR?
2016’yı uğurlamaya hazırlandığımız şu zamanlarda pek çok kimsenin aklında 2017’ye dair planlar hedefler, yeni yılda hayatına katmayı düşündüğü yenilikler mevcuttur. Yeni yılın hepimiz için yepyeni anlar sakladığı bir gerçek. Tabi proje yapan yalnız biz değiliz. Gelişimi merkezine alan sosyal medya mecraları da, en az bizim kadar yenilikçi fikirleri yeni yılda hayata geçirmek için sabırsızlanıyor. Bu haftaki yazımızda ınstagram’ın 2016 yılına umumi bakış atıp 2017’de atak yapmasını beklediğimiz konuları sizler için derliyoruz.

2016’DA INSTAGRAM’DA NELER YAŞANDI ? 

Geriye dönüp baktığımızda 2016’nın ınstagram için harika bir sene olduğunu söylesek abartmış olmayız. Facebook’un sahip bulunduğu şirketlerden biri olan ınstagram 2016’da, ürün lansmanlarıyla dijital ekosistemdeki yerini sağlamlaştırırken aylık aktif kullanıcı sayısını 500 milyona yükseltti.

ınstagram’ın başarısında rol oynayan ürün lansmanlarına şöyle bir bakalım:

Stories

Snapchat sayesinde alışık olduğumuz, 24 saat arasında kaybolan fotoğrafları ınstagram Stories özelliğiyle bünyesine kattı. Snapchat’e meydan okuma şekilde algılanan ve lanse edildiği günlerde büyük yankı uyandıran özellik kısa zaman arasında pek çok fazla kullanıcının favorisi oldu.

instagram-stories

instagram-stories

Business Tool

ınstagram Businnes Tool arasında yeni profil arayüzleri, analiz araçları, Facebook Ads Manager yerine doğrudan ınstagram içinde reklam verebilmeyi veren yapısıyla işletmelere büyük kolaylık sağladı.

instagram_business_tool

PEKİ 2017’DE INSTAGRAM’DA NE YENİLİKLER OLABİLİR?

işletmeler için ınstagram ciddiyet Kazanacak

ınstagram, işletmeler için kullanımı önemsemeye devam edecek. 2016’da geliştirdiği Business Tool yeterince konuşulmamış olabilmekte ama belki de yılın en ciddi atılımıydı. ınstagram, işletmelerin mecradan beklentilerini anlamak için yüzlerce işletme hesabını analiz ederek elde ettiği iç görüleri işletmeler için geliştirdiği panelde sunmayı planlıyor. ınstagram’ın işletmelerin ihtiyacını anlamak için yaptığı analizde üç temel işletme ihtiyacı öne çıkıyor:

öne çıkmak, konuşulmak,
Kullanıcı içgörüsü toplamak,
Yeni müşteriler edinebilmek.
önümüzdeki devirde ınstagram’ın Facebook izinden giderek, reklam ürününü geliştirmesi bekleniyor. Bu sayede işletme web ve offline kanallarına trafik sağlaması, işletmelerin sipariş ve ziyaret gibi hedeflerini ınstagram kanalları yardımı ile desteklemesi öngörülüyor.

ınstagram üstünden canlı Yayınlara Hazır Mıyız?

ınstagram şahısların gündelik yaşamdaki tüm anlarını paylaştığı en büyük platform olmayı hedefliyor. Zaten Stories özelliğiyle kullanıcılarının büyük çoğunluğunu gündelik yaşamdan anlar paylaşmaya çağrı etmişti. Snapchat kullanan, 24 saat arasında kaybolan videolara bildik kitle için bu önemli bir yenilik olmayabilir. ama kullanıcı sayısının Snapchat’ten çok aşırı daha fazla olması itibariyle ınstagram Stories ile bu ayrıcalığı ilk defa deneyimleyen bir kitlenin var olduğunu söylemek şaşırtıcı olmamakta. Anlık yayınların dışında, uzun süreli diri yayın ve kaydedilmiş diri yayın kayıtlarını Facebook’tan sonra ınstagram’da da görebileceğimiz bir gelecek mümkün.

ınstagram Stories’in Evrimi

ınstagram’ın CEO’su Kevin Systrom, The Verge ile yaptığı röportajda “ınstagram’ın görsel bir evren çizdiğini ve dünyadaki -yalnızca en iyi anların değil- bütün anların paylaşıldığı bir platform olmayı hedeflediğini” belirtti. ınstagram’ın son güncellemelerinden bir tanesi olan Stories’in ile işletmelere ciddi bir trafik kaynağı olabileceğini belirtti. Nasıl mı? Doğrulanmış işletme hesapları story şekilde paylaştığı bir görsele link ekleyebilecek “Daha fazla gör, Bilgi Al” benzeri harekete geçirici mesajlar ekleyebilecek. Bu sayede işletmeler yepyeni  trafik kaynağı elde etmiş olacak olan. Bu yenilik sadece suan için doğrulanmış hesaplar üstünde test edilse de ilerleyen süreçte tüm kullanıcılara sunulması hedefleniyor.

ınstagram üstünde çalıştığı diri yayın ve geliştirmeye devam ettiği Stories ile, dünyadaki bütün anların merkezi olmaya doğru emin adımlar atıyor.

# instagram takipçi hilesi # instagram takipçi arttırma # 2017 instagram takipçi kasma

2018-02-06 13:05:18

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

İnstagram Takipçi Hilesi Uygulaması

İnstagram Takipçi Hilesi Uygulaması

Fenomen olma hayali her ıslak grup insanın hayali durumuna geldi. Fenomen veya popüler olmak için türlü yollara başvuran insanlar bulunmaktadır. en iyi kullanılan yollar ise sosyal paylaşım

Instagram 2017 Özelliği Yayınlandı Stickers Yapıştırma

Instagram 2017 Özelliği Yayınlandı Stickers Yapıştırma

instagram 2017 Özelliği Yayınlandı Stickers Yapıştırma Bu yazımızda sizlere instagram‘ın yeni özelliği olan Stickers ‘ı nasıl yapcağınızı anlatacağız,  farklı deyişle

İnstagram Coklu Fotoğraf Paylaşma

İnstagram Coklu Fotoğraf Paylaşma

Instagram‘da artık Bir İletide Birden Fazla Fotoğraf Paylaşmak mümkün! Popüler sosyal ağ uygulaması Instagram’a yeni bir özellik eklendi, üstelik bu özellik bir başka sosyal

-->