İnstagram Hikaye Ekleme

23 Haz 2017Instagram’ın Hikayeler özelliği giderek gelişiyor ve daha çok önemli bir hale geliyor. Şimdiye kadar sadece kısa video veya fotoğraflar paylaşılan ve üzerine yazı yazma, çizim yapma gibi fırsatlar  sunan  Instagram Hikayeler kısmı, artık çok daha işlevsel.

Boomerang:

Instagram’ın dün blogunda duyurduğu yeniliklerden ilki Boomerang. Artık Stories (Hikayeler) eklerken aşağıda bulunan Boomerang seçeneği sayesinde gif’ler  veya resimler oluşturup paylaşabilirsiniz. Ayrı bir uygulama ile Instagram’da da buna benzer tür paylaşımlar zaten yapılıyordu fakat artık ek bir uygulamaya ihtiyaç duymadan Stories (Hikayem) olarak paylaşabilirsiniz.

Açıklama: tumblr_inline_ogdtzvesgy1svf3j7_540

Mention: 

Stories (Hikaye) paylaşırken birilerine dokunmak, onlara yönlendirmek gerçekten büyük bir ihtiyaç haline gelen bir şeydi. Instagram da bunu farketmiş olacak ki artık Hikaye paylaşırken kişileri bir bakıma etiketlemenize imkan veriyor. Bu sayede en basit örnek ile fotoğrafını paylaştığınız bir kişinin hesabını “@”ekleyip ona yönlendirebilirsiniz. Örenek “@yusufgny52” yazdıktan sonra tıpkı içerik eklerken veya paylaşım yaparken olduğu gibi kişi isimleri geliyor ve oradan seçiyorsunuz veya kendi kullanıcı adınızı yazarak ekliyorsunuz.

Bu özellik ayrıca çok güzel bir reklam modeli de olacaktır, özellikle de fenomenler için.

Açıklama: tumblr_inline_ogdu0c1fjo1svf3j7_540

Link Ekleme: 

Instagram’ın ısrarla içerik alanında izin vermediği takdirde tıklanabilir link konusu Stories yani Hikaye ile biraz zayıflamış görünüyor. Henüz çok kısıtlı bir kitleye açılmış olsa da umuyoruz ki yakında herkes Stories’a (Hikayeme) kolaylıkla tıklanabilen bir link ekleyebilecek. Bu sayede aşağıdaki görselde de olduğu gibi bir blog yazınıza veya başka bir şeye yönlendirme yapabileceksiniz.

Stories bu özellikler sayesinde yükselişini devam ettircek gibi. Instagram’ın gerçek içerik paylaşım alanında veya  beğeni sayılarında bir azalmaya neden olmuş olsa da gelecekte Hikaye ’nin önemi artacak gibi görünüyor. Bir sonraki yenilik olarak ise Instagram hikaye ye  daha uzun ve ayrıntılı video içerikleri ekleme imkanı sağlanması da ayrı bir güzel Özellik olurdu.

Ama şu anlık Snapchata göre daha uzun videyo çekme imkanı sağlıyor buda instagramın sunucusunun ne kadar büyük ve kaliteli olduğunu öne çıkarıyor buda şu anlık instagramı bütün sosyal medya nın en hepsini içinde barındırmasıyla Göz önüne cıkıyor.
Bu Yazı İle İlgili Diğer Yazılar

Üzgünüz, Hata Oluştu Hatası Alıyorsanız

İnstagram hesabına bilgisayarınızdan giriş yapabiliyor ancak telefondan giriş yapamıyor ve sürekli “Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu” hatas...

Yeni trend instagram takipçi hilesi

Fenomen olmaya Hazır mısın ? İnstagram’ da Son Trendleri Takip Edin, Sizi Takip EtsinlerSosyal medya platformu instagram da takipçiniz mi az, beğ...

GİZLİLİK POLİTİKAMIZ

Takipcisepeti.com  Ve Takipçi Panelim Uygulaması | Üyelik ve Gizlilik SözleşmesiGizlilik Şartnamelerimizi OkuyunuzTakipcisepeti.com’a kayıtlı müş...